Dzieląc się swoim doświadczeniem, zdobytą wiedzą i chęcią pomocy, wierzymy że nasz zespół oraz różnorodność przez nas stosowanych  form zwiększą szansę naszych pacjentów na osiągnięcie zmiany.

Czujesz się źle? Masz dość tego, co dzieje się w Twoim życiu? Jesteś bardzo zmęczony, czujesz że brakuje Ci sił? Wszystko idzie nie tak? Męczysz się sam ze sobą? Chcesz zmiany lecz nie wiesz gdzie szukać pomocy?

Ośrodek Attente to miejsce, które zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa i dyskrecję. Malowniczy ogród zapewni Ci spokój i wyciszenie, bez względu na porę roku. Wnętrza przepełnione są domową atmosferą, abyśmy mógli poczuć...

W ośrodkach uzależnień podstawą jest skuteczność  w leczeniu - którą my zapewniamy! Ponad to ważne jest aby osoba, która potrzebuje pomocy w odnalezieniu właściwej drogi powinna być otaczana należytą opieką.

 

dlaczego

Attente - Prywatny Ośrodek Psychoterapii i Terapii Uzaleznień

Attente to Prywatny Ośrodek Psychoterapii i Terapii Uzależnień ukierunkowany jest na leczenie uzależnień tzn. leczenie alkoholizmu, leczenie hazardu, leczenie narkomanii, leczenie lekomanii oraz na udzielanie pomocy psychologicznej. Prywatny Ośrodek Psychoterapii i Terapii Uzależnień „ATTENTE” mieści się w Świątnikach Górnych w woj. małopolskim, w powiecie krakowskim. Gwarantujemy miejsce, które zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa, wyciszenia. Malownicza i spokojna okolica zapewni Ci całkowitą anonimowość i dyskrecję, spokój i domową atmosferę, abyś mógł poczuć się komfortowo i bezpiecznie w swojej drodze ku zmianie. Świątniki Górne to miejscowość położona na Pogórzu Karpackim, w której bez przeszkód można uprawiać sporty zimowe-niedaleko znajdują się dwa wyciągi narciarskie. Jednocześnie położenie ośrodka umożliwia odwiedzenie tak atrakcyjnych miejsc jak kopalnia soli w Wieliczce, zamek na Wawelu w Krakowie czy puszcza Niepołomicka i wiele innych turystycznie atrakcyjnych miejsc

Leczenie Uzależnień

Życie w nałogu jest niebezpieczne, ponieważ osoby uzależnione często przez długi czas nie są świadome swojej choroby. Objawy alkoholizmu, narkomanii, lekomanii czy hazardu bywają niezauważalne nawet dla osób z najbliższego otoczenia. Dlatego tak trudno jest dostrzec granicę pomiędzy kontrolowanym sięganiem po używki a uzależnieniem. Jeszcze trudniej jest osobom samotnym, pogrążonym w nałogu.Obecnie mamy szeroki wybór różnych ośrodków leczenia uzależnień. Mimo to, decyzja o tym, gdzie skierować na leczenie bliską osobę, wciąż nie należy do łatwych. Pamiętajmy jednak, że to właśnie profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień daje szansę na realną zmianę, bez względu na to, czy mieści się on w dużym mieście, czy w niewielkiej miejscowości. Bardziej niż miejsce liczą się bowiem ludzie, z którymi osoba uzależniona będzie pracować nad polepszeniem swego dotychczasowego życia.

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień

Szansą na powrót do normalności jest terapia psychologiczna, którą w wielu przypadkach poprzedza odwyk. W ośrodku leczenia alkoholizmu i innych uzależnień osoby chore poddawane są odtruwaniu, które ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn i uzupełnienie niedoborów witamin oraz elektrolitów. Pomoc medyczna pozwala uniknąć przykrych dolegliwości związanych z zespołem abstynencyjnym. Odwyk jest pierwszym, bardzo ważnym krokiem do osiągnięcia pełnej trzeźwości, zerwania z nałogiem i skutecznego oddziaływania terapeutycznego.
W naszym ośrodku leczenia uzależnień Attente znajdziecie Państwo pomoc doświadczonych psychoterapeutów. Pracujemy z osobami uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, leków, gier, udzielamy także doraźnego wsparcia psychologicznego. Działamy w Świątnikach Górnych (woj. małopolskie), gdzie nasi podopieczni w zacisznej, malowniczej okolicy odnajdują spokój, równowagę i okoliczności sprzyjające zachowaniu dyskrecji. Domowa atmosfera, poczucie wsparcia i akceptacji pozytywnie wpływają na skuteczność działań terapeutycznych.

 

Leczenie hazardu

Uzależnienie od gry w kasynach często polega na uporczywej potrzebie doznawania silnych wrażeń i emocji. Fundamentem leczenia hazardu jest samo uświadomienie trwania choroby u uzależnionego. Dopiero wtedy rozpoczęta terapia zapewnia postęp terapii i jej sukces. Pomagamy wyjść z kryzysu, które w takich wypadkach są powszechne, a także odzyskać dawny komfort życia.

Leczenie narkomanii

Prowadzimy również terapię dla osób uzależnionych od środków psychoaktywnych. Leczenie narkomanii obejmuje cykle cztero-, sześcio- lub ośmiotygodniowe, zależnie od potrzeb pacjenta. Obejmują one początkowo oczyszczenie organizmu z poszczególnych substancji, a następnie dostosowaną indywidualnie psychoterapię oraz pomoc w adaptacji do społeczeństwa.

Leczenie lekomanii

Świadczymy pomoc osobom z nałogiem ciągłego przyjmowania różnego rodzaju medykamentów. Uzależniony najczęściej izoluje się od społeczeństwa i nieświadomie zmienia sposób swojego postępowania. Podejmujemy się leczenia lekomanii, rozpoczynając ją od detoksykacji, a następnie wypracowując z pacjentem sposoby funkcjonowania bez konieczności zażywania poszczególnych środków.

 

 

Leczenie uzależnienia od gier

Coraz częściej występującymi w społeczeństwie nałogami są uzależnienia od gier. Dotykają one w szczególności osoby młode, ale wśród chorych znajdują się również dorośli. Leczenie tej choroby przebiega podobnie, jak przy innych nałogach i opiera się na uświadomieniu problemu oraz psychoterapii.

Leczenie alkoholizmu

Walka z uzależnieniem jest jedynym sposobem na powrót do normalnego życia i prawidłowych relacji z bliskimi. Leczenie alkoholizmu w naszym centrum opiera się na turnusach terapeutycznych. Obejmują one między innymi spotkania grupowe, rozmowy indywidualne ze specjalistą, a w razie potrzeby również konsultacje lekarskie.