Uzależnienie od gier, komputera i internetu

Słowo uzależnienie jest najczęściej wiązane z ludźmi, których uzależnienie zabija najszybciej. Chodzi o rozmaitych alkoholików, narkomanów, a także na przykład palaczy papierosów, którym palenie dokucza tak bardzo, że ciągle próbują się wydostać ze szponu nałogu nikotynowego. Jednak nie tylko od substancji można się uzależnić. Uzależniony człowiek to niekoniecznie ten, który już niczego nie rozumie, ktory się źle prowadzi, który chce tylko kolejnej dawki pożywki dla swojego uzależnienia.

Mogą to być także ludzie, którzy normalnie funkcjonują, którzy codziennie wydają się być zadowoleni z życia. Jednak w ich przypadku są to tylko o pozory, tak naprawdę ich życiem rządzi myśl, która kręci się wokół obiektu uzależnienia. Może to być na przykład uzależnienie od komputera, Internetu czy gier komputerowych.

Internet i gry komputerowe są szczególnie silnie uzależniające, bo oferują nierzadko przeniesienie w inny świat, gdzie możemy poczuć się sprawcami bardzo bohaterskich czynów, gdzie możemy spełniać swoje potrzeby.

Uzależnienie to należy leczyć tak samo jak wszystkie inne - jest tak samo niebezpieczne dla naszego umysłu, co np. branie narkotyków czy picie alkoholu...